Aytun ÇANGA, 1980 yılında Ankara’da doğdu. İlk orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Üniversite sınavında 1996 yılında sonra Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesini Kazanıp 2004 TUS Sınavından sonra Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi – Kardiyoloji bölümünde asistan olarak çalışmaya başladı. 2009 yılında uzmanlığını aldıktan sonra zorunlu görevini Rize Eğitim ve Araştırma hastanesinde tamamlayan Aytun ÇANGA o sıralarda askerlik vazifesini Eskişehir Askeri Hastanede yerine getirmiştir. Zorunlu hizmet görevini tamamladıktan sonra özel sektörde çalışmaya başlamıştır.

Özel sektörde çalışmaya başladığı yıllarda 2014’te doçentlik unvanını kazanmış Yüksek İhtisas Üniversitesinde kardiyoloji anabilim dalında doçent olarak çalışmaya başlamıştır.  Birçok birimde idareci olarak çalışmakla birlikte alanında uzman vazifelerde de yer almıştır.

Alanında yabancı ve yerli birçok bilimsel çalışmalarda bulunmuş olup Kardiyoloji ile ilgili tıp kitaplarında yazıları bulunmaktadır. Özellikle kardiyoloji alanında ileri teknoloji kullanımı ile ilgili eğitimler alan Prof. Dr. Aytun Çanga’dan tıbbi görüş almak için iletişime geçebilirsiniz.